Hayatlarımızda Farkındalık Yaratmak

Farklı Eğitimlere katılmayı, yeni bir eğitim programı hazırlamayı ya da  elime yeni bir kitap alıp okumayı neden çok seviyorum biliyor musunuz? Çünkü bende farkındalık  sağlıyor, beynimin doyduğunu hissediyorum. Bir insan hiçbir şey yemeden 10 gün, hiçbir şey içmeden de 3 gün hayatta kalabiliyor. Ben kendi adıma,  yeni bir şeyler öğrenmediğim bir günü aç geçirmiş sayıyorum, yani 10 gün bir şey öğrenmeden yaşarsam sanıyorum belki bedenimi değil ama ruhumu kaybederim. Yeni bir şeyler öğrendiğiniz zaman, sanki gözlerinizin önünde var olan bir sis perdesinin usul usul yok olduğunu farkediyorsunuz.

Ömer Uzun hocamla verdiğimiz Arçelik’te, Yünsa’da vd. yerlerde verdiğimiz Liderlik Gelişim Programlarında, katılımcıların kitap okumasını, yeni bir şeyler öğrenmesini teşvik ediyor, onları destekliyoruz. Programlarımıza katılan her bir birey, program sonunda sadece işi açısından değil hayatı açısından da bir farkındalık kazanıyor.

Okumayı, öğrenmeyi ve her gün hayatınıza yeni anlamlar yüklemeyi unutmayın. Karnınızı doyurduğunuz gibi beyninizi ve ruhunuzu da doyurun.

 

Efsun Fırtına
Eğitmen&Danışman&Profesyonel Koç
20 Mayıs 2017

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.